iPhone 16 Series
iPhone 15 Series
iPhone 14 Series
iPhone 13 Series
iPhone 12 Series
iPhone 11 Series
iPhone X Series
Other iPhone Series
Apple Watch
MacBook Series
iPad Series
Xiaomi
Redmi Series
Redmi Note Series
Mi Series
Poco Series
Amazfit
Mi Band
Mi Pad Series
Mi Watch
Galaxy S Series
Galaxy A Series
Galaxy M Series
Galaxy Note Series
Galaxy Z Series
Galaxy J Series
Galaxy Tab Series
Galaxy Watch
Samsung Galaxy Buds
Galaxy F Series
P Series
Honor Series
Nova Series
Mate Series
Y Series
MagicWatch
Reno Series
Find Series
A Series
R Series
F Series
Camon Series
Pova Series
Spark Series
Realme Series
С Series
X Series
Pad Series
Інші моделі
G Series
X Series
Nokia
C Series
G Series
K Series
V Series
Q Series
D Series
Другие модели
M/MX Series
PRO Series
Note Series
U Series
Xperia Z Series
Xperia X Series
Zenfone Series
Google Pixel
G Series
E Series
Edge Series
X Series
Другие модели
U Series
One Series
Desire Series
Y Series
Vibe Series
Лидеры продаж
A Series
Вологість повітря є одним із ключових параметрів сприятливого мікроклімату в будинку. При зниженні вологості, особливо в зимовий час, можна відрегулювати показник за допомогою зволожувача повітря. Нормальний рівень вологості у приміщенні становить від 40 до 60%. Зволожувач повітря впливає на сон, покращує самопочуття, бореться із мікрочастинками, забезпечує вологість для кімнатних рослин. Нижче розглянемо як працює пристрій та який тип зволожувача вибрати.
Зволожувач повітря – це спеціальний прилад, що дозволяє підтримувати відносну вологість повітря у приміщенні. Пристрій працює за принципом гарячого чи холодного випаровування вологи. Додатково прилад очищає повітря від пилу та мікробів, а також може мати ароматичний ефект.
Зволожувач повітря потрібен для покращення мікроклімату у приміщенні чи машині, що корисно для дітей та дорослих. Основні функції освіжувача повітря:
Також зволожувач повітря нейтралізує неприємні запахи, наприклад, тютюновий дим, запахи кухні, вихлопні гази з відкритого вікна. Очищене повітря в приміщенні сприяє заспокоєнню нервової системи, нормалізації артеріального тиску та покращенню сну.
Моделі зволожувачів можуть мати опції для комфортного керування та використання. Додаткові функції освіжувача повітря можуть включати:
Додатково пристрій може бути обладнаний спеціальним відсіком для ефірних олій. Функція дозволяє використовувати прилад для ароматерапії без впливу на резервуар для води.
Принцип роботи зволожувача повітря залежить від його типу. Традиційний пристрій передбачає холодне випаровування води під дією роботи вентилятора, вбудованого у зволожувач. Принцип роботи традиційного зволожувача:
Фільтр зволожувача повітря необхідно регулярно чистити від забруднень, щоб уникнути ремонту всього пристрою.
Ультразвуковий зволожувач розпорошує воду, розбиту на невеликі краплі під впливом високочастотних хвиль. Паровий пристрій нагріває рідину до температури кипіння, після чого вода під тиском виходить зі зволожувача.
Зволожувач повітря до кімнати підійде для людей з проблемами дихання. Сухе повітря подразнює слизову оболонку, внаслідок чого можуть виникнути кашель, хронічний нежить та запальні процеси в носоглотці. Кому підійде зволожувач повітря:
Зволожувач повітря підходить для людей із сухою шкірою, яка схильна до подразнення, лущення та потьмарення кольору обличчя. Пристрій забезпечує шкіру необхідною вологістю та допомагає уникнути появи зморшок.
Перед тим, як купити зволожувач повітря, необхідно визначитися із типом приладу. За принципом роботи виділяються стандартне, парові та ультразвукові пристрої. Виходячи з розміру, пропонуються невеликий і великий зволожувач повітря. Міні-зволожувачі повітря також можуть бути портативними, завдяки чому їх можна взяти з собою у подорож та легко перенести з кімнати до кімнати. За місцем використання різняться побутовий та промисловий зволожувач повітря. Також можна придбати пристрій з ароматизацією, іонізацією та соляною терапією.
Зволожувач повітря з ароматизацією випаровує ефірні олії разом із частинками вологи. Аромаолії для зволожувача повітря можна вибрати на свій смак, залежно від необхідної дії та улюбленого запаху. Зволожувач з ароматизацією зміцнює імунітет, створює приємний запах у приміщенні та полегшує симптоми простудних захворювань.
Зволожувач повітря з ароматом оснащений спеціальним відсіком для ефірних олій. Не рекомендується заливати ароматичні добавки у зволожувачі, які не передбачають ароматерапії.
Портативний зволожувач повітря допомагає боротися із сухим повітрям, пропонуючи компактність та легке чищення. Найчастіше моделі підключаються за допомогою USB-порту. Портативний освіжувач повітря можна встановити у будь-якому місці та переносити у будь-яку зону в приміщенні.
Ультразвуковий зволожувач повітря генерує холодну або підігріту пару за допомогою спеціальної мембрани, яка працює як випромінювач. Ультразвукові моделі рівномірно та швидко зволожують повітря у приміщенні, безшумно працюють та забезпечують низьке споживання електроенергії.
Паровий зволожувач повітря забезпечує ефективне зволоження приміщення. На відміну від ультразвукових моделей паровий зволожувач насичує повітря гарячою стерильною парою. Вода контактує з нагрівальним елементом і перетворюється на стерильний пар. Пристрій не вимагає картриджів та фільтрів і швидко зволожує приміщення, проте не підходить для використання у квартирі маленькими дітьми.
Сольовий зволожувач повітря підходить для лікування захворювань дихальної системи. Сольові пристрої насичують повітря корисним натрієм, стабілізуючи стан нервової системи, знижуючи втому, позбавляючи хронічної втоми.
Зволожувач повітря з іонізацією насичує простір іонами, які покращують імунітет організму, знижують стомлюваність та впливають на загальний стан здоров'я. Функція іонізації нормалізує роботу серцево-судинної системи, нормалізує сон та зменшує рівень шкідливого впливу на випромінювання від електроприладів.
Зволожувач повітря підійде для дитячої кімнати, спальні, шкільного класу, офісного кабінету, спа, салону краси та навіть промислового приміщення. Залежно від місця встановлення необхідно вибрати тип пристрою за розміром, принципом роботи та наявністю додаткових функцій.
Зволожувач повітря для спальної кімнати має широкий асортимент стилів та розмірів. Пристрій сприятливо впливає на організм у найвразливіший час доби – вночі. Переваги зволожувача повітря для спальні:
Акумуляторний зволожувач повітря для спальні забезпечить власників, оскільки пристрій не потрібно підключати до мережі живлення та залишати на ніч. Також за допомогою пристрою можна відрегулювати рівень вологи перед сном. Оптимальний рівень вологості покращує якість сну та позитивно впливає на стан слизової носа.
Зволожувач повітря в дитячу кімнату має спеціальний набір функцій та виділяє холодну пару. Паровий зволожувач не рекомендується використовувати у квартирі з маленькими дітьми, оскільки він може призвести до опіків гарячою парою. Переваги зволожувача повітря для дитячої кімнати:
Для новонародженої дитини найкраще вибирати ультразвуковий або традиційний зволожувач повітря. При виборі пристрою варто враховувати площу кімнати, об'єм резервуара для води, наявність таймера і гігрометра.
Зволожувачі повітря відмінно підходять для кімнатних квітів, створюючи їм сприятливий мікроклімат. Багато тропічних рослин отримують вологу через коріння та листя, тому пристрій забезпечить додаткове джерело вологи. Мініатюрний зволожувач повітря підходить найкраще, оскільки його можна поставити поряд із рослиною. Зволожувач повітря для рослин призначений для квітів з тонким листям і слабкою кореневою системою, що живуть у природних умовах у вологому кліматі.
Зволожувач повітря в машину дозволяє водію та пасажирам салону підвищити гостроту уваги та подолати сонливість при тривалому знаходженні за кермом. Переваги зволожувача повітря в машину:
Пристрої для зволоження підключаються до живлення через прикурювач. Автомобільний зволожувач також є освіжувачем повітря при додаванні ефірних масел.
Зволожувач повітря можна зробити своїми руками, однак такий спосіб регулювання вологи є ненадійним. Найпростішим варіантом є зволожувач повітря із пластикової пляшки, що кріпиться на батарею. Для виробу знадобиться пляшка об'ємом 1,5-2 л, широкий скотч, марлева тканина завдовжки 1 м та ножиці. Етапи виготовлення саморобного зволожувача:
Також зробити ультразвуковий зволожувач можна за допомогою генератора туману та комп'ютерного кулера. Однак найбезпечнішим способом контролювати вологу є використання класичного зволожувача.
Зволожити повітря в кімнаті без зволожувача можна за допомогою кімнатних рослин та використання акваріума. Інші методи зволоження повітря без зволожувача:
Також можна розвісити вологий рушник на батареї, опустивши один кінець у воду. Найпростішим способом підвищити вологість є відкриті двері у ванну після прийняття душу.
Зволожувачі повітря можуть викликати захворювання при неправильному догляді або неконтрольованому підвищенні вологи. Зволожувачі повітря шкідливі при забрудненні резервуару для води або фільтра пліснявою та грибками. Хвороби легенів та грип від зволожувача повітря виникають при попаданні в дихальні органи забрудненої пари. Шкода ультразвукових зволожувачів повітря не доведена науково.
Зволожувач повітря відрізняється від очисника забезпеченням якості повітря. Зволожувач регулює рівень вологи в приміщенні та може сприяти зменшенню мікроорганізмів. Очищувач затримує та видаляє забруднюючі частки у довгостроковій перспективі. У зволожувачі вода подається на мембрану і перетворюється на пару, а в очищувачі – вода проводить фільтруючі елементи.
07.05.2024