iPhone 16 Series
iPhone 15 Series
iPhone 14 Series
iPhone 13 Series
iPhone 12 Series
iPhone 11 Series
iPhone X Series
Other iPhone Series
Apple Watch
MacBook Series
iPad Series
Xiaomi
Redmi Series
Redmi Note Series
Mi Series
Poco Series
Amazfit
Mi Band
Mi Pad Series
Mi Watch
Galaxy S Series
Galaxy A Series
Galaxy M Series
Galaxy Note Series
Galaxy Z Series
Galaxy J Series
Galaxy Tab Series
Galaxy Watch
Samsung Galaxy Buds
Galaxy F Series
P Series
Honor Series
Nova Series
Mate Series
Y Series
MagicWatch
Reno Series
Find Series
A Series
R Series
F Series
Camon Series
Pova Series
Spark Series
Realme Series
С Series
X Series
Pad Series
Інші моделі
G Series
X Series
Nokia
C Series
G Series
K Series
V Series
Q Series
D Series
Другие модели
M/MX Series
PRO Series
Note Series
U Series
Xperia Z Series
Xperia X Series
Zenfone Series
Google Pixel
G Series
E Series
Edge Series
X Series
Другие модели
U Series
One Series
Desire Series
Y Series
Vibe Series
Лидеры продаж
A Series
Іригатор – це прилад, що дозволяє очищати міжзубні проміжки та ясна за допомогою струменя води або спеціальної рідини. Пристрій можна встановити у ванну або взяти з собою в дорогу. Нижче розглянемо, як правильно користуватися іригатором.
Іригатор за допомогою регульованого струменя рідини обробляє важкодоступні ділянки ротової порожнини. Іригатор застосовують для очищення міжзубного простору від залишків їжі, бактерій та нальоту. Прилад складається з ємності для рідини, насоса, насадок та регулятора напору струменя.
Вибирати іригатор потрібно залежно від типу апарату, розміру контейнера та потужності. Також вибір пристрою залежить від наявності насадок та якості матеріалів, з яких виготовлений прилад.
Основним призначенням іригатора є очищення зубів від залишків їжі у тих місцях, до яких не дістає звичайна щітка. Пристрій дозволяє очистити ясна, міжзубний простір та язик. Також іригатор акуратно чистить зубні імпланти, протези, коронки та брекети.
Іригатор є індивідуальним пристроєм, його використання кількома людьми є негігієнічним. Стаціонарний іригатор розрахований на одну особу. Використовувати домашній або портативний іригатор для ротової порожнини декількома людьми можна за умови встановлення індивідуальних насадок. Також під час здійснення кожної нової процедури слід наповнювати резервуар черговою порцією рідини.
Для використання іригатора необхідні окремі насадки, кожна з яких виконує свою функцію. Крім стандартної вигнутої насадки існують ортодонтична та пародонтологічна насадки, для імплантів та мови. Етапи використання насадки іригатора:
Для максимальної ефективності результату необхідно правильно використовувати насадки іригатора. Змінні насадки дозволяють провести профілактику та лікування зубних захворювань, а також зміцнити ясна.
Найчастіше в комплект входить щонайменше одна стандартна насадка вигнутої форми, яка необхідна для чищення зубів та ясен. Купити іригатор можна одразу з необхідним набором наконечників. Насадки для іригатора:
Насадка із щетинками призначена для чищення імплантів, вінірів та коронок. Вона видаляє наліт навколо конструкції та продовжує термін служби імпланту.
Насадки на іригатор потрібно міняти із періодичністю три-шість місяців. Усередині насадок може накопичуватися наліт від води та розчину, тому регулярна заміна є обов'язковою процедурою.
З кожною насадкою іригатор працює за певною інструкцією. Етапи використання іригатора:
Використання іригатора з насадками для зубів та ясен відрізняється кутом напряму струменя. Насадку для очищення міжзубного простору необхідно тримати під прямим кутом, а для ясен — гострим кутом. Насадка для очищення язика має форму ложки.
Іригатор рекомендується використовувати до та після чищення зубів. Перед чищенням пристрій використовується для усунення залишків їжі та бактерій у міжзубному просторі.
Чистити зуби перед використанням іригатора слід додаткової гігієни. Пристрій дозволяє дочистити зуби, опрацювати сліпі зони та провести полоскання ясенної лінії. Також існує комбінований підхід, при якому між двома використаннями іригатора зуби очищаються стандартною щіткою. За наявності стоматологічних захворювань необхідно проконсультуватися з лікарем для вибору відповідної системи очищення.
Користуватися іригатором треба загалом дві-три хвилини. За наявності брекетів процедура може зайняти більше часу, оскільки потрібно спрямовувати потік води на поверхні навколо кожного кронштейна. Використання іригатора не повинно перевищувати 10 хвилин за одну процедуру.
Для чищення зубів та міжзубного простору використовується стандартна насадка. Етапи застосування іригатора для чищення зубів та міжзубного простору:
Іригатором зі стандартною насадкою може користуватися одна людина. Наконечник використовується для очищення внутрішньої та зовнішньої сторони.
Чистити ясенні кишені іригатором слід для видалення залишків їжі та поліпшення кровообігу. Етапи застосування іригатора для ясен:
Насадка іригатора додатково здійснює масаж ясен. Пристрій дозволяє очистити кишені вздовж ясен.
Чистити язик за допомогою іригатора необхідно для усунення неприємного запаху з рота та нальоту. Як користуватися іригатором для язика:
Щоб правильно чистити імпланти іригатором, необхідно використовувати спеціальну насадку із щіточкою. Етапи очищення:
Якщо чистити імпланти іригатором на регулярній основі, термін служби конструкцій буде продовжено. Вибити якісно встановлену пломбу або коронку іригатором неможливо.
Чистити брекети іригатором необхідно видалити залишки їжі з простору між зубів і конструкцією. Етапи використання іригатора для чищення брекетів:
Використовувати насадку для брекетів слід із мінімальною інтенсивністю, щоб не пошкодити елементи системи. За допомогою наконечника можна очистити важкодоступні місця, які не можна почистити зубною щіткою.
Користуватися іригатором, щоб рідина не бризкала навколо, необхідно із закритими губами. Також рекомендується тримати пристрій так, щоб струмінь знаходився під прямим кутом до поверхні зубів або ясен. Слід проводити процедуру над раковиною, щоб уникнути розбризкування рідини.
Промивання лакун та мигдалин іригатором у домашніх умовах не рекомендується, оскільки сильний натиск може травмувати гланди та спровокувати запалення. Чистити гланди іригатором необхідно за допомогою лікаря, щоб уникнути ускладнень.
Промивати вуха іригатором не рекомендується через легку ушкодження тканин сильним напором струменя. Процедуру промивання вух необхідно здійснювати у кабінеті ЛОР-лікаря.
Мочити іригатор можна в процесі миття спеціальним очисником. Також промити пристрій можна проточною водою. Не рекомендується занурювати пристрій у воду, оскільки може виникнути замикання або корозія деталей.
Використовувати іригатор можна з інтервалом в один день. Чистити зуби іригатором за відсутності стоматологічних проблем можна до одного разу на два дні. При ослаблених яснах комплексний догляд повинен включати застосування іригатор двічі-тричі на день.
Використовувати іригатор рекомендується щодня портативний іригатор слід з низьким натиском струменя, оскільки високий тиск може стати причиною травмування ясен.
Щоб ефективно промивати зуби іригатором, слід скористатися звичайною водою. Спеціальні розчини, наприклад, фтор, антисептичні та антибактеріальні засоби, надають активну дію на зуби, міжзубний простір та ясна.
Також є рідини, компоненти яких пом'якшують воду і продовжують термін служби внутрішніх деталей пристрою. Ароматизовані та натуральні екстракти забезпечують свіже дихання після гігієни порожнини рота.
В іригатор можна додавати антисептичні та антибактеріальні розчини, у тому числі рослинні екстракти, фтор. Що не можна додавати в іригатор:
В іригатор слід заливати очищену, профільтровану або бутильовану воду. Вода з-під крана має бути м'якою.
Заливати звичайний ополіскувач в іригатор не рекомендується, оскільки рідина сильно піниться. Також ополіскувач може містити речовини, що вступають у реакцію з металом або пластиком, з якого виготовлено пристрій.
Для іригатора слід використовувати спеціальні розчини. Чисті ополіскувачі не підходять для влаштування через агресивний склад та утворення піни.
У іригатор можна заливати проточну воду, якщо вона не надто жорстка. Рекомендується застосовувати фільтровану або дистильовану воду. При використанні води з-під крана слід регулярно очищати та дезінфікувати резервуар, щоб не допустити появи мікроорганізмів.
В резервуар іригатора не рекомендується заливати чистий хлоргексидин. Речовина може входити до складу розчинів для влаштування.
Користуватися ультразвуковим іригатором із перекисом водню не можна. Речовина може пересушити слизову оболонку в порожнині рота, зруйнувати емаль і стати причиною стоматиту.
Залишати воду та розчин в іригаторі не можна. У застійній рідині можуть з'явитися бактерії, які поширюються на всі внутрішні механізми пристрою. Внаслідок цього може виникнути наліт. Після використання ємність для рідини слід спустошити, промити водою та висушити.
Рідини портативного іригатора вистачає одну процедуру чищення. Об'єм резервуара дорожнього пристрою може змінюватись від 100 до 300 мл. Місткість стаціонарного іригатора може вміщувати від 600 до 800 мл рідини, якої вистачає на три або чотири швидкі очищення. За наявності брекету систем процедура триває більше часу.
Мити іригатор необхідно правильно, за допомогою проточної води та спеціального очисника. Етапи промивання іригатора:
Не рекомендується використовувати засоби для чищення з агресивним складом, який може пошкодити внутрішні елементи приладу. Обробка резервуара також необхідна, якщо іригатор забився.
Щоб промити іригатор перед першим використанням, слід налити воду в резервуар, закрити отвір кришкою та потрясти. Потім необхідно перевернути пристрій, відкрити кришку і злити воду, що залишилася. Насадки рекомендується промити водою перед першим використанням.
Стерилізувати іригатор слід у такий же спосіб, як і промивати. Відмінність полягає в тому, що в резервуар необхідно додавати спеціальний антисептичний засіб. Також засобом слід протерти внутрішні та зовнішні елементи пристрою.
Правильно заряджати іригатор можна за допомогою USB-шнура, що входить до комплекту. Пристрій заряджається від комп'ютера, повербанка чи мережі. Достатньо підключити прилад до шнура через USB-порт, підключивши кабель до джерела живлення.
Заряджати іригатор з водою не рекомендується через ризик короткого замикання. Також необхідно перевірити, щоб адаптер живлення та USB-порт іригатора залишалися сухими.
Зрозуміти, що іригатор заряджається можна по індикатору, розташованому на ручці. У процесі заряджання лампочка блиматиме.
Іригатор заряджається протягом чотирьох-п'яти годин. Час зарядки може змінюватись від виробника та напрузі в джерелі живлення.
Щоб зрозуміти, що іригатор зарядився, перевірте індикатор, розташований на ручці. При повному заряді лампочка горітиме постійно.
Іригатор працює від акумулятора, який заряджається за допомогою USB-шнура. Поміняти батарейку в іригаторі слід лише за її несправності. Для цього необхідно відкрити акумуляторний відсік та витягти батарею, встановивши нову.
11.07.2024