iPhone 16 Series
iPhone 15 Series
iPhone 14 Series
iPhone 13 Series
iPhone 12 Series
iPhone 11 Series
iPhone X Series
Other iPhone Series
Apple Watch
MacBook Series
iPad Series
Xiaomi
Redmi Series
Redmi Note Series
Mi Series
Poco Series
Amazfit
Mi Band
Mi Pad Series
Mi Watch
Galaxy S Series
Galaxy A Series
Galaxy M Series
Galaxy Note Series
Galaxy Z Series
Galaxy J Series
Galaxy Tab Series
Galaxy Watch
Samsung Galaxy Buds
Galaxy F Series
P Series
Honor Series
Nova Series
Mate Series
Y Series
MagicWatch
Reno Series
Find Series
A Series
R Series
F Series
Camon Series
Pova Series
Spark Series
Realme Series
С Series
X Series
Pad Series
Інші моделі
G Series
X Series
Nokia
C Series
G Series
K Series
V Series
Q Series
D Series
Другие модели
M/MX Series
PRO Series
Note Series
U Series
Xperia Z Series
Xperia X Series
Zenfone Series
Google Pixel
G Series
E Series
Edge Series
X Series
Другие модели
U Series
One Series
Desire Series
Y Series
Vibe Series
Лидеры продаж
A Series
Сучасний медіаплеєр перетворює телевізор на повноцінну мультимедійну систему. За допомогою цього пристрою користувачеві доступний будь-який контент, у тому числі кабельне телебачення, відеоігри й т.д. Нижче розглянемо, як працює медіаплеєр та як його вибрати для підключення до девайсів.
Медіаплеєр — це пристрій, який є провідником між телевізором та Інтернетом. Приставка дозволяє виводити дані з мережі на екран телевізора. За допомогою медіаплеєра користувач може підключати пристрої, грати у прості ігри та дивитися будь-який веб-контент. Медіаплеєри можуть бути різних розмірів – від невеликих гаджетів розміром з флешку до великих пристроїв, призначених для установки на стійку.
Медіаплеєр працює за простим принципом, забезпечуючи демонстрацію онлайн-контенту на екрані телевізора. Головним елементом у пристрої є центральний процесор, який відповідає за обробку зображення та відео. Медіаплеєр підключається до телевізора за допомогою HDMI, RCA та бездротового з'єднання.
Основним завданням зовнішнього медіаплеєра є відтворення мультимедійних файлів з Інтернету на екрані телевізора. Для трансляції достатньо HDMI-роз'єму та працюючого екрану телевізора. Якісний пристрій може виводити зображення як Full HD, так і 4К. За допомогою медіаплеєра можна скористатися пошуковою системою на великому екрані, транслювати презентації і навіть читати книги.
Медіаплеєр для телевізора відтворює інформацію з цифрових носіїв (USB-флешок, SD-карток), смартфонів та планшетів. Інші функції медіаплеєра:
При підключенні цифрового телебачення за допомогою медіаплеєра користувач отримує необмежену кількість каналів. Пристрій не підходить для трансляції потужних ігор, для нього доступні лише варіанти адаптовані під модель медіаплеєра.
Щоб вибрати медіаплеєр для телевізора, необхідно ознайомитися з основними та додатковими можливостями пристрою. Рекомендації щодо вибору медіаплеєра:
Важливу роль грає інтерфейс програмного забезпечення та наявність пульта управління. Також ви можете вибрати, наприклад, медіаплеєр із голосовим керуванням або підтримкою 3D-формату.
Сучасні медіаплеєри пропонують широкий набір параметрів, необхідних для коректної та швидкої роботи пристрою. Технічні характеристики, на які необхідно звернути увагу при виборі медіплеєра:
Важливо вибирати медіаплеєр, випущений добрим виробником. Також важливим параметром вибору є формати файлів, що відтворюються.
Вибираючи медіаплеєр, необхідно звернути увагу на пристрої відомих брендів, наприклад Xiaomi, Apple, Nokia, Geotex. Популярна на ринку модель медіаплеєра Xiaomi Mi TV Stick виконана у вигляді флешки, забезпечуючи доступ до різноманітного контенту. Пристрій пропонує об'ємне звучання, потужний графічний процесор та з'єднання Bluetooth.
Також популярність має модель Apple TV 4K з пультом керування. Пристрій із пам'яттю 64 Гб забезпечує швидке підключення та спеціальні можливості для людей з особливими потребами (текстову лінзу, диктування, підтримку субтитрів).
Кількість оперативної пам'яті безпосередньо впливає на обсяг контенту, відтворюваний медіапрогравачем. Об'єм оперативної пам'яті в медіаплеєрі:
Великий обсяг оперативної пам'яті забезпечує не тільки потужні процеси, але й дозволяє відтворювати прості формати без глюків і зависань. Деякі моделі передбачають встановлення додаткових слотів оперативної пам'яті.
Також слід враховувати обсяг вбудованої пам'яті, який відповідає за кількість контенту чи програм.
Важливу роль обробці та відображенні контенту якісним медіаплеєром грає процесор. Найпростішим варіантом у дешевших моделях є двоядерний процесор. Сучасні медіаплеєри пропонують чотири- та восьмиядерні чіпсети, які працюють разом з великим обсягом оперативної пам'яті та збільшеною ємністю жорсткого диска.
Найчастіше можна купити медіаплеєр для телевізора з багатоядерним процесором Rockchip, Cortex, Mli та Amlogic. Чіпсети не тільки підтримують будь-який тип контенту, а й відтворюють ресурсомісткі ігри.
Важливим фактором вибору пристрою є якість звуку. Наприклад, медіаплеєр Xiaomi забезпечує якісне звучання з Dolby Atmos та DTS Surround sound, передаючи спецефекти під час перегляду екшн-фільмів. Пристрій Apple TV 4K відтворює звуки форматів HE-AAC (V1), AAC (до 320 Кбіт/с), MP3 VBR, FLAC, AIFF, WAV.
Підключити медіаплеєр до телевізора можна за допомогою шнурів, з'єднання Bluetooth або Wi-Fi. Способи підключення медіаплеєра до девайсів:
Додатково медіаплеєри підтримують інтерфейси для підключення інших пристроїв. Синхронізувати медіаплеєр можна з iPad та iPhone через порт Lightning, а також із флешками через USB-роз'єм.
Сучасні медіаплеєри працюють на базі основних операційних систем – Android, tvOS, Windows та Linux. Медіаплеєри на Андроїді є найпопулярнішими на ринку. Пристрої з tvOS працюють виключно з програмами Apple та основними стрімінговими сервісами (Netflix, YouTube).
Міні-медіаплеєр збільшує комфорт під час трансляції контенту на екрані телевізора або монітора. Переваги медіаплеєра:
Перевагою пристрою є простий і зрозумілий інтерфейс. Також медіаплеєр можна зручно керувати за допомогою пульта або смартфона.
Відеоплеєр – це програма для відтворення медіафайлів, яка розшифровує кодеки під час відтворення. Програма встановлюється на комп'ютер, телевізор, планшет та інші пристрої. Медіаплеєр для домашнього кінотеатру є пристроєм, що передає контент на екран телевізора через дротове або бездротове підключення.
Можливості медіаплеєра ТБ та приставки практично ідентичні. Медіаплеєр вважається спрощеною версією приставки, за допомогою якої можна транслювати контент у високій роздільній здатності, а також зіграти в менш потужну гру, ніж на приставці.
11.07.2024